Monachium będące stolicą Bawarii, największego kraju związkowego Niemiec jest jednym z najpiękniejszych europejskich miast.

Corocznie pod koniec września odbywa się tutaj największy na świecie festyn ludowy. W ciągu dwóch tygodni miasto jest wtenczas odwiedzane przez ponad 6 mln. turystów przybyłych z najodleglejszych zakątków świata. Odbywa się tu także wiele imprez sportowych, z których najbardziej okazałą były igrzyska olimpijskie w 1972 r. w których zdobycie wielu medali przypadło w udziale polskim sportowcom. Imię miasta zostało także rozsławione przez najwyższej klasy klub piłkarski, a to dzięki jego znakomitym reprezentantom.

W przeszłości przebywało tutaj wielu polskich artystów, głównie malarzy, na czele z ich największym przedstawicielem.

Dodatkową atrakcją w mieście będą w przyszłości Międzynarodowe Targi Samochodowe, które po blisko 70 latach zostają przeniesione z Frankfurtu n. Menem do Monachium. Impreza ta, którą ostatnio odwiedziło ponad 500 tys. zainteresowanych stanowi największy i najważniejszy salon samochodowy na świecie.

Monachium to pełen życia nowoczesny ośrodek kultury i sztuki, stanowiący wraz z okolicznym regionem potężne centrum przemysłu samochodowego, lotniczego, biotechnologii, informatyki i usług.

Tłumaczenia Monachium

Siedziba Rządu Górnej Bawarii

Tłumaczenia Monachium

Pomnik króla a w oddali
Bawarski Parlament

Tłumaczenia Monachium

Pałac monarchów bawarskich

Znajdują się tutaj siedziby zarządów wielu znanych światowych koncernów.
Metropolia zajmuje w corocznych rankingach miast na świecie o najwyższym standardzie życia jedną z czołowych pozycji.

Decyzja osiedlenia się w Monachium jest niezaprzeczalnie doskonałym wyborem.

Tłumaczenia Monachium

MAN

Tłumaczenia Monachium

BMW

Tłumaczenia Monachium

SIEMENS

Warto tu z całą pewnością żyć i pracować tym bardziej że poziom wynagrodzenia za pracę jest jednym z najwyższych w Niemczech.

Wspaniałymi miejscami wypoczynku po całym tygodniu pracy są urocze zakątki licznych parków oraz tereny rekreacyjne położone przy brzegach okolicznych jezior.

Tłumaczenia Monachium

Nepalska pagoda

Tłumaczenia Monachium

Tereny rekreacyjne na weekend

Tłumaczenia Monachium

Orientalna ostoja spokoju

Miasto liczące ok. 1,5 miliona mieszkańców leży nad rzeką Izarą na wysokości ok. 500 m n.p.m. u podnóża Alp, stanowiąc doskonałą bazę wypadową do górskich wędrówek w lecie i uprawiania „białego szaleństwa” w zimie.

Tłumaczenia Monachium

Skalne królestwo

Tłumaczenia Monachium

Alpejski pejzaż

Tłumaczenia Monachium

Wysokogórski szlak

Przybysze z Polski mieszkający w Monachium lub jego okolicach mogą spotkać się w zetknięciu z urzędami i instytucjami a także w życiu codziennym z problemami wynikającymi z niewystarczającej znajomości języka niemieckiego.

W takim wypadku wychodzimy im naprzeciw świadcząc pomoc, której przykłady przedstawione są w ofercie na stronie głównej.